Yaşam

Uçak rötar yaptı, acil çıkış kapısını açıp kanada gitti

Mexico City Uluslararası Havalimanı’nda kalkışı bekleyen uçakta bulunan bir adam, uçağın acil çıkış kapısını açarak kanada doğru ilerledi. Yolcular, ‘AeroMexico’ havayollarına ait Meksika’dan Guatemala’ya sefer yapan uçağın 4 saat rötar yaptığını ve bu süre zarfında uçakta havalandırma ve su olmadan bekletildiklerini söyledi.

New York Post’a göre AM672 sefer sayılı uçuştaki 77 yolcunun tamamı, kanattaki adamı desteklediklerini belirten bir bildiri imzaladı. Açıklamada, uzun gecikmenin yolcuların hayatını tehlikeye atacak koşullar yarattığı ve ‘adamın yolcuların hayatını kurtardığı’ belirtildi.

Havaalanından yapılan açıklamada, “Guatemala’ya giden bir uçuşta, bir yolcu uçak park halindeyken acil durum kapısını açtı, tek kanadın üzerinde durdu ve ardından uçağı veya başka kimseyi etkilemeden kabine tekrar girdi.” ifadesine yer verildi. Havalimanına sunulan raporda, “Uçağın 08.45’te kalkması planlanmıştı ancak kaptan bakım uyarısı nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı. Yolcular mutsuzdu ve içlerinden biri acil durum kapısını açarak uçaktan dışarı çıktı.” Bu olay uçağın değiştirilmesini gerektirdi.” Uçuş takip siteleri de AM672 sefer sayılı uçağın 4 saat 56 dakika rötar yaptığını doğruladı. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu