Haber

Türk ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin Ortak Tatbikatında İmha Edilen Hedefler

Türk ve Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin Azerbaycan’da düzenlediği “Mustafa Kemal Atatürk 2023” ortak tatbikatında, temsili düşman hedefleri isabetli atışlarla imha edildi, operasyon alanının derinliklerindeki sabotaj kümesi etkisiz hale getirildi ve rehineler kurtarıldı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan kara, hava, füze ve topçu birlikleri, özel kuvvetler ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilgili birimlerinin katılımıyla başlayan tatbikatta farklı görevlerin icra edildiği belirtildi. .

Açıklamada, tatbikatta temsili düşman hedeflerinin isabetli atışlarla imha edildiği, operasyon alanının derinliklerindeki sabotaj kümesinin etkisiz hale getirildiği ve rehinelerin kurtarıldığı bildirildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle Bakü, Nahçıvan ve işgalden kurtarılan bölgelerde gerçekleştirilen tatbikata 3 bin işçi, 130 tank ve zırhlı araç, 100’e yakın top ve füze sistemi katıldı. yaklaşık 20 uçak ve helikopter.

Türk ve Azerbaycan orduları arasındaki etkileşim ve uyumun artırılmasını amaçlayan “Mustafa Kemal Atatürk 2023” tatbikatı 25 Ekim’e kadar sürecek.

sebinkarahisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu