Haber

Şırnaklı öğrencilerden muaythai sporuna büyük ilgi

Şırnaklı öğrencilerden muaythai sporuna yoğun ilgi

Şırnak’ın sınır köylerinde geleceğin muaythai sporcuları

Şırnak – Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde muaythai dövüş sanatlarına büyük ilgi duyan sondaki öğrenciler halk eğitim merkezi bünyesinde açılan kursta kendilerini keşfetmeye çalışıyor.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Ayvalık köyünde halk eğitimi bünyesinde açılan muaythai dövüş sanatları sporu ile öğrenciler hayat buluyor. Sınıfta ders saati geldiğinde sıraları toplayıp uygun bir alan oluşturan öğrenciler, eğitmenleri ile birlikte egzersizler yaparak sporu öğreniyorlar. İlk kez açılan kursa bugüne kadar 30 öğrenci başvurdu. Günde 4 saat antrenman yapan sporcular müsabakalara hazırlanıyor.

Halk Eğitim Müdürü Setenay Çayır, öğrencilerin azimleri sayesinde muaythai sporunu çok çabuk öğrendiklerini belirtti. Çayır, “Dövüş sanatları kursu açtık. Öğrencilerin denge ve koordinasyonlarını kontrol etmek için açtık. Bu süreçte öğrencilerimiz başarılı bir şekilde ilerliyor. Bu kurs ilk defa bu kursun açılıyor.”

Öğretim Üyesi Reşit Bildik ise kurs eğitmenliği yaptığını belirterek, “Daha önce batıda çalışıyordum. Şimdi Beytüşşebap’ta öğrencilerimizle beraberiz. Halk eğitim merkezimizin de büyük desteğiyle kurs açtık. . Çok verimli.”

Öğrencilerden Derya Ecer, bu sporu çabuk kavradığını söyledi. Arkadaşlarıyla eldiven takarak birbirlerini yaralamadan birlikte çalıştıklarını söyleyen Ecer, çok eğlendiklerini ve çok memnun kaldıklarını dile getirdi.

Efe Alperen Gökçe, kursun ilk kez açıldığını belirterek, “Biz çok eğleniyoruz, güzel. Kask eldiven giyip spor yapıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu