Haber

Fenerbahçe, 1959 öncesi şampiyonlukların tescilini hatırlattı

Fenerbahçe, 1959 öncesi kazandığı şampiyonlukların tescilini resmen talep etmesinin üzerinden 2 yıl geçtiğini belirten bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe, 2 yıl önce Türkiye Futbol Federasyonu’na 1959 öncesi kazandıkları şampiyonluklarla ilgili taleplerine ilişkin açıklama yaparak hatırlatma mesajı yayınladı. Sarı lacivertliler internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün, şanlı tarihimizin yazılmasında payı olan tüm efsanelerimizin emeklerine sahip çıkmak için hak arama adımını attığımız günden bu yana tam 2 yıl geçti. 730 gün önce, 6 Mart 2021’de milli şampiyonalarımız, 1959’dan önce kazandık tescillendi ve Türkiye Futbol Federasyonu kayıtları tescillendi.Şampiyonluklarımızın eklenmesinden doğan taleplerimizin karşılanması adına Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurumuzun son derece önemli olduğunu bir kez daha ifade etmek isteriz.

Kuruluş tarihi 1923 olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun milli statüde oynayarak kazandığı 9 şampiyonluğumuzun Türk futbol tarihine ve Cumhuriyet tarihine sahip çıkmak anlamına geldiğini ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun tarihi bir sorumluluğu olduğunu hatırlatırız. bu nokta. Kurumlarda süreklilik ve istikrarın olması gerektiğini göz önünde bulundurarak, TFF’ye misyon ve sorumluluklarını son kez hatırlatma uygulamamızı yinelediğimizi; Kural ne olursa olsun haklı davamızın peşinden gideceğimizi, sonuna kadar bire bir kararlılıkla hakkımızı aramaya devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.

İlgililer ve tüm kamuoyu bilmelidir ki; Bu konu kişisel yorumlar, görüşler ve ön yargılarla kapatılamaz, asırlık tarihin gerçekleri asla göz ardı edilemez.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu