Haber

Cezayir’de selde 3 kişi öldü

– Selin ortasında kalan aile güçlükle kurtuldu

Cezayir’de selde 3 kişi öldü

CEZAYİR – Cezayir’in farklı bölgelerini etkisi altına alan şiddetli yağmurun yol açtığı sel felaketinde 3 kişi hayatını kaybetti. Aracı sel sularına kapılan aile güçlükle kurtuldu.

Kuzey Afrika ülkesi Cezayir’in Blida, Tebessa, Oum El Bouaghi, Tibaza, Boumerdes, El Tarf, Batna ve Guelma bölgelerinde etkili olan şiddetli yağış, selleri de beraberinde getirdi. Sokaklar, sokaklar ve tarım arazileri sular altında kaldı ve birçok evde büyük hasar oluştu. Selden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Tipaza’da ortaokula eğitim verildi. Farklı bölgelerde meydana gelen sel felaketinde 3 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Selin ortasında kalan aile güçlükle kurtuldu

Sel sularının ortasında kalan bir araçta bulunan aile tedirgin anlar yaşadı. Selde sürüklenen araçtan inen adam ailesini çıkarmaya çalışırken, çocuklardan biri suya kapıldı. Saniyeler sonra çocuğu kucağına almayı başaran adam, daha sonra ailesini inanç alanına götürmeyi başardı.

Cezayir Meteoroloji Servisi, önümüzdeki günlerde ülkenin kuzey bölgelerinde daha fazla yağış beklendiği konusunda uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu