Haber

Bilecik Belediyesi Sağlıklı Çevre Projesi Ödül Aldı

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ve 39 üye belediyenin 79 projeyle başvurduğu “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama” Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu.

Bilecik Belediyesi ve Bilecik Kent Kurulu iş birliğiyle hazırlanan proje, Akıllı Şehir, İklim Dostu Şehir, Sağlıklı Çevre, Sosyal Sorumluluk ve Sağlıklı Yaşam, Sürdürülebilirlik Özel Ödülü, Kent Planlama ve İnovasyon olmak üzere 7 kategoride düzenlenen yarışmada ödüle layık görüldü.

Büyükşehir belediyeleri kategorisinde 20 proje, büyükşehir ilçe belediyeleri kategorisinde 48 proje, il belediyeleri kategorisinde 8 proje, il ve ilçe belediyeleri kategorisinde 3 proje olmak üzere toplam 79 proje komite tarafından incelendi. .

Değerlendirmede Bilecik Belediyesi, Sağlıklı Çevre kategorisinde “Kağıt Atıklarımız Eğitime Dönüşüyor” projesiyle ödüle layık görüldü.

Şehir Planlama Sağlıklı Yaşam yarışının heyet başkanlığını Prof. Dr. Ruşen Keleş yaparken, yarış heyetinin diğer üyeleri ise Prof. Dr. Atilla Akkoyunlu, Prof. Dr. Handan Türkoğlu, Prof. Cengiz Çeşide, Prof.Dr.Emine Didem Konutçu Kiraz, Prof.Dr.Tülin Vural Arslan, Prof.Dr.Koray Velibeyoğlu, Doç. Dr. Burcu Zeybek tarafından kurulmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu