Haber

Beypazarı Belediyesi rekreasyonel faaliyetlerine devam ediyor

Beypazarı Belediyesi Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Kızılbayır’da 480 dönümlük alanda mesire alanı oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkanı Tuncer Kaplan yaptığı açıklamada, 160 dönümlük eski çöplükte olmak üzere rekreasyonel faaliyetleri sürdürdüklerini söyledi.

Kaplan, 320 dönümü ormanlık alandan çıkarıp toplam 480 dönümlük alanın piknik yapılabilecek hale getirilmesi için çaba sarf ettiklerini anlatan Kaplan, “Orman İşletme Müdürlüğü de faaliyetlerini sürdürüyor. Yürüyüş ve piknik de var. alanlar, tuvaletler, kameriyeler, eğlence alanları ve hatta Beypazarı’nın daha iyi görülebilmesi için teras çalışmaları da var.İlçe merkezine çok yakın, her zaman ziyaret edilebilecek bir bölge.” söz konusu.

Orman İşletme Müdürü Kadir Pekal, bölgenin Beypazarı’nı yukarıdan gören bir konumda olduğuna işaret ederek, “Karcıkaya Mahallesi ile Bulgurdede mevkiinin hemen yukarısında yer alıyor. Çam ormanlarıyla kaplı bir alandır. Çerçevede çalışmalar devam ediyor. Bölgede müdürlüğümüzün belirlemiş olduğu kriterlerden.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu